VJ1206Y104KXACW1BC
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ W1BC |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 21,500
MOQ:500
SPQ:500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 3,999 | $0.057 | |
| 4,000 - 7,999 | $0.037 | |
| 8,000 - 15,999 | $0.031 | |
| 16,000 - | $0.028 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



