VJ0402Y333KXXCW1BC
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 33 nF |
| Case/Package | 0402 |
| China RoHS | Compliant |
| Dielectric | X7R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height | 550 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| REACH SVHC | Yes |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 500 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 17,000
MOQ:3,000
SPQ:500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 3,999 | $0.01 | |
| 4,000 - 7,999 | $0.008 | |
| 8,000 - 15,999 | $0.006 | |
| 16,000 - | $0.004 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



