VJ0402A220JXACW1BC
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ W1BC |
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 41,000
MOQ:3,000
SPQ:500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 3,999 | $0.01 | |
| 4,000 - 7,999 | $0.007 | |
| 8,000 - 15,999 | $0.006 | |
| 16,000 - | $0.004 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



