NJM2229M
JRC
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 26 mA |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Voltage | 7 V |
| Output Power | 500 mW |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Packaging | Bulk |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



