LTC5549IUDB#TRMPBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | RF -discretes/ICs/modules RF mixers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Current - Supply | 115 mA |
| Frequency | 2GHz~14GHz |
| Gain | -10.8dB |
| Number of Mixers | 2 |
| Product Overview | IC MIXER 2GHZ-14GHZ 12QFN |
| Noise Figure | 10.4dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 12-QFN(3x2) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



