HMC241ALP3E
ANALOG DEVICES
Documents
Product Specifications
| Category | RF -discretes/ICs/modules RF switches |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| RF Type | WiMAX / WiBro |
| Impedance | 50Ohms |
| Voltage - Supply | 5 V |
| Test Frequency | 4 GHz |
| Frequency Range | 100MHz ~ 4GHz |
| Circuit | SP4T |
| IIP3 | 47dBm |
| P1dB | 29dBm |
| Topology | Absorptive |
| Insertion Loss | 1.2dB |
| Isolation | 32dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-QFN(3x3) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




