HMC1118LP3DETR
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | RF -discretes/ICs/modules RF switches |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| RF Type | VSAT |
| Impedance | 50Ohms |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Test Frequency | 3GHz, 13GHz |
| Frequency Range | 9kHz ~ 13GHz |
| Circuit | SPDT |
| IIP3 | 62dBm |
| P1dB | 37dBm |
| Topology | Absorptive |
| Insertion Loss | 2dB |
| Isolation | 50dB |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-LFCSP(3x3) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



