ADSP-BF531SBSTZ400
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs DSP |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | BlackfinR |
| Type | Fixed point |
| Voltage - I/O | 3.30 V |
| Voltage - Core | 1.20 V |
| Interface | SPI/SSP/UART |
| On-Chip RAM | 52kB |
| Clock Rate | 400MHz |
| Non-Volatile Memory | ROM(1kB) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 176-LQFP(24x24) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



