ADA4432-1WBCPZ-R7
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 10.5 MHz |
| Bandwidth | 10.5 MHz |
| Contact Plating | Tin |
| Height | 800 µm |
| Input Bias Current | 35 pA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 7.6 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Schedule B | 8542330000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



