ZX1-LD600A61 2M
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cable Length | 2.032 m |
| Connector Type | Cable |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Cable |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| Ratings | IP67 |
| Response Time | 100 ms |
| Sensing Distance | 599.44 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



