S8VS-24024
OMRON
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| シリーズ | S8VS (240W) |
| 入力タイプ | AC |
| AC電圧 - 入力 | 100~240VAC |
| 電圧 - 出力1 | 24V |
| 電圧 - 絶縁 | 3 kV |
| 電流 - 出力(最大) | 10A |
| 出力数 | 1 |
| 電力(ワット) | 240W |
| 効率 | 80% |
| 使用温度範囲 | -10°C~60°C(ディレーティングあり) |
| 特長 | 調節可能出力、ユニバーサル入力 |
| 用途 | ITE(商用) |
| サイズ/寸法 | 4.93インチ長さ x 3.94インチ幅 x 4.53インチ高さ(125.3mm x 100.0mm x 115.0mm) |
| 承認機関 | CE、cULus、cURus、VDE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




