RDC1047A03
ALPS ALPINE
Product Specifications
| Linearity | 0.5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Screw |
| Number of Pins | 3 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Resistance | 10 kΩ |
| Voltage Rating | 5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,900
MOQ:150
SPQ:50
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $1.206 | |
| 300 - 699 | $1.105 | |
| 700 - 1,749 | $1.046 | |
| 1,750 - 5,549 | $1.003 | |
| 5,550 - | $0.979 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




