LQP03TN1N2B02D
MURATA
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQP03 |
| Type | Thick Film |
| Current Rating (Amps) | 750mA |
| Inductance | 1.2 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 17GHz |
| Q @ Freq | 14 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 100mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.1nH |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0201(0603メートル法) |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 15,000
MOQ:15,000
SPQ:15,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 15,000 - 29,999 | $0.013 | |
| 30,000 - 44,999 | $0.011 | |
| 45,000 - 104,999 | $0.011 | |
| 105,000 - 284,999 | $0.011 | |
| 285,000 - | $0.01 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




