2213831-3
TE CONNECTIVITY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Circuit Application | Signal |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 1.5 A |
| Diameter | 75.2 mm |
| Height | 19.3 mm |
| Keyed | Yes |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Sealable | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 304
MOQ:32
SPQ:16
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 32 - 63 | $6.338 | |
| 64 - 95 | $5.786 | |
| 96 - 159 | $5.557 | |
| 160 - 287 | $5.305 | |
| 288 - 607 | $5.099 | |
| 608 - 1,231 | $5.022 | |
| 1,232 - | $4.951 | |
| - | - | |



