V8ZA1P
LITTELFUSE
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 3 nF |
| Clamping Current | 2.5 A |
| Clamping Voltage | 22 V |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 5 mm |
| Diameter | 7 mm |
| Energy | 400 mJ |
| ESD Protection | No |
| Height | 12 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 25.4 mm |
| Lead Pitch | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 100 A |
| Max Surge Current | 100 A |
| Max Varistor Voltage | 11 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 4 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Varistor Voltage | 6 V |
| Mount | Radial, Through Hole |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8533400080, 8533400080|8533400080|8533400080|8533400080|8533400080 |
| Temperature Coefficient | 0.05 ppm/°C |
| Termination | Radial |
| Thickness | 5 mm |
| Varistor Voltage | 11 V |
| Voltage Rating | 5.5 V |
| Voltage Rating (AC) | 4 V |
| Voltage Rating (DC) | 5.5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1,500
SPQ:1,500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,500 - 2,999 | $0.062 | |
| 3,000 - 4,499 | $0.053 | |
| 4,500 - 8,999 | $0.052 | |
| 9,000 - 13,499 | $0.051 | |
| 13,500 - | $0.05 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




