V150LA10CP
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Metal |
| Clamping Current | 50 A |
| Clamping Voltage | 395 V |
| Depth | 7.3 mm |
| Diameter | 14 mm |
| Energy | 100 J |
| Lead/Base Style | Radial |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 8.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 6 kA |
| Max Surge Current | 6 kA |
| Max Varistor Voltage | 268 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Varistor Voltage | 212 V |
| Mount | Radial , Through Hole |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Schedule B | 8533400080, 8533400080|8533400080|8533400080|8533400080|8533400080 |
| Termination | Radial |
| Varistor Voltage | 268 V |
| Voltage Rating | 268 V |
| Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,100
MOQ:700
SPQ:700
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 700 - 1,399 | $0.695 | |
| 1,400 - 2,099 | $0.599 | |
| 2,100 - 4,199 | $0.592 | |
| 4,200 - | $0.585 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



