MOS3C752J
KOA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73258546
Date Code:22/23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Metal |
| Diameter | 6 mm |
| Introduction Date | 2009-12-23 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 30 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 3 W |
| Power Rating | 3 W |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 7.5 kΩ |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Working Voltage | 350 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 247
MOQ:247
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 247 - 2,469 | $0.789 | |
| 2,470 - 12,349 | $0.785 | |
| 12,350 - 24,699 | $0.778 | |
| 24,700 - 123,499 | $0.772 | |
| 123,500 - 246,999 | $0.769 | |
| 247,000 - 493,999 | $0.768 | |
| 494,000 - | $0.767 | |
| - | - | |



