BAT1705WH6327XTSA1
INFINEON
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73254419
Date Code:202226
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Discrete semiconductors RF diodes |
| Manufacturer | INFINEON |
| Diode Type | Schottky - 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 4 V |
| Current - Max | 130 mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.75pF @ 0V/1MHz |
| Resistance @ If, F | 15Ohms @ 5mA/10kHz |
| Power Dissipation (Max) | 150 mW |
| Operating Temperature Range | 150°C(TJ) |
| Device Package | PG-SOT323 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



