ADUM4223ARWZ-RL
ANALOG DEVICES
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73254417
Date Code:202236
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UR, VDE |
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 4 A |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1.4 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Pins | 16 |
| Power Dissipation | 2.77 W |
| Propagation Delay | 59 ns |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



