TSR 1-4850WI
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73253689
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TSR 1WI |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 80°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.48"L x 0.34"W x 0.69"H(12.1mm x 8.6mm x 17.5mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 510
MOQ:1
SPQ:10




