TMR 9-4822WI
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73252753
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMR 9WI |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Current - Output (Max) | 375mA, 375mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Efficiency | 88% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.86"L x 0.38"W x 0.44"H(21.8mm x 9.6mm x 11.2mm) |
| Approval Agency | CB, cURus |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 31
MOQ:1
SPQ:10




