TMLM 04124
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73252155
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply AC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMLM (4W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 90 ~ 264VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 167mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 4 W |
| Efficiency | 73% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 24V 4W |
| Features | Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L1.44" x W1.06" x H0.67" (36.5mm x 27.0mm x 17.1mm) |
| Approval Agency | CE, cURus |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




