THM 3-2422
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73251259
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | THM 3 |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Current - Output (Max) | 125mA, 125mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Efficiency | 87.5% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 90°C |
| Features | OCP, OVP, SCP |
| Applications | Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.25"L x 0.80"W x 0.40"H(31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 60
MOQ:1
SPQ:10




