THL 15-4813WI
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73250996
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | THL 15WI |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 70°C |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.00"L x 1.00"W x 0.40"H(25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Approval Agency | CB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 73
MOQ:1
SPQ:10




