TDN 1-1211WISM
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73248962
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TDN 1WISM |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 90°C |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.52"L x 0.36"W x 0.40"H(13.2mm x 9.1mm x 10.2mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 167
MOQ:1
SPQ:20




