MC74HCT573ADWR2G
ON SEMICONDUCTOR
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Latches |
| Manufacturer | ON SEMICONDUCTOR |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Output High, Low | 6 mA/6 mA |
| Delay Time - Propagation | 30ns |
| Circuit | 8:08 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 20-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 47,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.763 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.759 | |
| 50,000 - | $0.758 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



