ZRB15XR61A106ME01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | ZRB |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.033" (0.85mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 96,000
MOQ:8,000
SPQ:8,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 8,000 - 15,999 | $0.043 | |
| 16,000 - 31,999 | $0.04 | |
| 32,000 - 79,999 | $0.038 | |
| 80,000 - | $0.037 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



