XRCGB27M120F3M10R0
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Quartz crystal units |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | XRCGB |
| Type | Mhz Crystal |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Frequency Stability | ±40ppm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental Wave |
| Load Capacitance | 10pF |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Applications | Consumer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2.0x1.6mm |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.063"W(2.00mm x 1.60mm) |
| Height | 0.028" (0.70mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 93,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.121 | |
| 6,000 - 11,999 | $0.114 | |
| 12,000 - 26,999 | $0.109 | |
| 27,000 - | $0.105 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




