XRCGB24M000F3G00R0
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Quartz crystal units |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | XRCGB |
| Type | Mhz Crystal |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental Wave |
| Load Capacitance | 6pF |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2.0x1.6mm |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.063"W(2.00mm x 1.60mm) |
| Height | 0.028" (0.70mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.128 | |
| 6,000 - 11,999 | $0.119 | |
| 12,000 - 26,999 | $0.115 | |
| 27,000 - | $0.111 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



