WYO102MCMBRAKR
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | WYO |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage - Rated | 440VAC |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | Y5U(E) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.256"Dia(6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12,600
MOQ:1,800
SPQ:1,800
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,800 - 3,599 | $0.325 | |
| 3,600 - 7,199 | $0.309 | |
| 7,200 - 14,399 | $0.30 | |
| 14,400 - | $0.293 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



