WSR32L000FEA
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 4527 |
| Case Code (Imperial) | 4527 |
| Composition | Metal Element, Metal Strip |
| Contact Plating | Silver, Tin |
| Depth | 6.98 mm |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Height | 2.41 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Rating | 3 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 2 mΩ |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045 |
| Temperature Coefficient | 600 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating (DC) | 70 mV |
| Width | 6.985 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,500
MOQ:1,500
SPQ:1,500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,500 - 2,999 | $0.612 | |
| 3,000 - 4,499 | $0.583 | |
| 4,500 - 8,999 | $0.566 | |
| 9,000 - | $0.554 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




