VR37000001005JA100
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Metal Film |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Lead Diameter | 700 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Power Rating | 500 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 10 MΩ |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 3.5 kV |
| Voltage Rating (DC) | 3.5 kV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 68,000
MOQ:3,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 3,999 | $0.068 | |
| 4,000 - 15,999 | $0.06 | |
| 16,000 - 31,999 | $0.056 | |
| 32,000 - 77,999 | $0.055 | |
| 78,000 - | $0.053 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




