VJ1812Y474KXBAT
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.177"L x 0.126"W(4.50mm x 3.20mm) |
| Thickness (Max) | 0.086" (2.18mm) |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $0.90 | |
| 2,000 - 2,999 | $0.843 | |
| 3,000 - 5,999 | $0.808 | |
| 6,000 - | $0.79 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




