VJ1812Y103KXGAT
VISHAY
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 1000V(1kV) |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.177"L x 0.126"W(4.50mm x 3.20mm) |
| Thickness (Max) | 0.086" (2.18mm) |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 2,999 | $0.375 | |
| 3,000 - 4,999 | $0.354 | |
| 5,000 - 12,999 | $0.344 | |
| 13,000 - | $0.337 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




