VJ1206Y104JXAAT
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Depth | 1.6 mm |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8532240020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 16.187578 mg |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 5,999 | $0.162 | |
| 6,000 - 11,999 | $0.152 | |
| 12,000 - 29,999 | $0.146 | |
| 30,000 - | $0.142 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



