VJ0805Y472KXACW1BC
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ W1BC |
| Capacitance | 4700 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 48,000
MOQ:16,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 16,000 - 23,999 | $0.011 | |
| 24,000 - 95,999 | $0.01 | |
| 96,000 - 187,999 | $0.01 | |
| 188,000 - 467,999 | $0.01 | |
| 468,000 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



