VJ0603Y103KXAAC
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.036" (0.92mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,000
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 7,999 | $0.049 | |
| 8,000 - 23,999 | $0.044 | |
| 24,000 - 47,999 | $0.041 | |
| 48,000 - 111,999 | $0.04 | |
| 112,000 - | $0.038 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




