0477005.MXP
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68242028
Date Code:18
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, SEMKO, cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | Ceramic |
| Composition | Ceramic |
| Current Rating | 5 A |
| Diameter | 5.2 mm |
| Fuse Current | 5 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 13.7 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



