0473002.MRT1
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Resistance | 71.2 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



