0467005.NRHF
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68242020
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition | Thin Film |
| Current | 5 A |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 810 µm |
| Height | 304.8 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Power Dissipation | 306 mW |
| Resistance | 8.9 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 812.8 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



