0453015.MR
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68241978
Date Code:10
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Body Material | Ceramic |
| Current Rating | 15 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.7 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 65 V |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



