0313.250H
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Current Rating | 250 mA |
| Diameter | 6.35 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Mount | Holder |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 4.27 Ω |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



