0293060.MXJ
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68241823
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Color | Yellow |
| Current Rating | 60 A |
| Height | 26.8986 mm |
| Mount | Holder |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Socket |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 13.208 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



