80711250000
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68241482
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | KTL, UR |
| Case/Package | Radial |
| Current Rating | 1.25 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Fuse Current | 1.25 A |
| Height | 9.1948 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Power Dissipation | 352 W |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 81.6 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Width | 6.4008 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



