LTC3863EMSE#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68238192
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | MSOP |
| Clock Sync | No |
| Frequency | 850 kHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Nominal Input Voltage | 3.5 V |
| Number of Output Phases | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 12 |
| REACH SVHC | No |
| Switching Frequency | 850 kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,528
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $9.127 | |
| 2,500 - | $9.107 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



