LT3990IMSE-3.3#TRPBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68233633
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 350 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Switching Frequency | 2.3 MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,631
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $20.25 | |
| 1,000 - 4,999 | $20.222 | |
| 5,000 - | $20.20 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



