DE2F3KY103MA3BM02F
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68233558
Date Code:23+
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | KY |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | F |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.551"Dia(14.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 94,000
MOQ:2,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.583 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.581 | |
| 100,000 - | $0.58 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




