LTC3388IDD-1#PBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231231
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 2.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 10 |
| Output Current | 50 mA |
| Output Type | Adjustable, Fixed |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Topology | Buck |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 79
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $30.853 | |
| 30 - 149 | $30.386 | |
| 150 - 299 | $30.106 | |
| 300 - 1,499 | $29.546 | |
| 1,500 - 2,999 | $29.172 | |
| 3,000 - 5,999 | $29.098 | |
| 6,000 - 11,999 | $29.042 | |
| 12,000 - | $29.004 | |



