IHLP2525EZER5R6M01
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231178
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2525EZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 6A |
| Current - Saturation (Isat) | 7A |
| Inductance | 5.6 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 34.4mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.270"L x 0.255"W(6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 15
MOQ:15
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 15 - 149 | $6.171 | |
| 150 - 749 | $5.984 | |
| 750 - 1,499 | $5.909 | |
| 1,500 - 7,499 | $5.853 | |
| 7,500 - 14,999 | $5.834 | |
| 15,000 - 29,999 | $5.825 | |
| 30,000 - 59,999 | $5.816 | |
| 60,000 - | $5.808 | |



