GRM32ER71J106KA12L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231164
Date Code:23
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 39
MOQ:39
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 39 - 389 | $2.374 | |
| 390 - 1,949 | $2.343 | |
| 1,950 - 3,899 | $2.287 | |
| 3,900 - 19,499 | $2.259 | |
| 19,500 - 38,999 | $2.249 | |
| 39,000 - 77,999 | $2.245 | |
| 78,000 - 155,999 | $2.242 | |
| 156,000 - | $2.233 | |



